Täna kirjutan lähemalt ja põhjalikumalt fotomeigist. Olen juba varasemalt seda teemat puudutanud, kuid praeguseks on mul rohkem uusi teadmisi, oskusi ja kogemusi. Seega otsustasin teema uuesti üles võtta. Miks on oluline lasta teha fotomeik professionaalil?! Mis on fotomeigi puhul kõige olulisemad märksõnad?! Mida tuleks fotomeigis vältida?! Kuidas valin fotomeigiks sobivad toonid ja teemad?! Kõike seda ja rohkemgi veel saate lugeda järgnevast postitusest. Lisan ka mõned pildid, kus kõik meigid ja soengud on minu tehtud.
Käisime Kairi Nahaga Pärnus, et teha fotosessioon Enne ja Pärast. Seda eelkõige selleks, et teile kallid lugejad, sõbrad, fännid ja teised, näidata, kui oluline on fotol õige meik ja soeng. Kahtlemata on teie hulgas inimesi, kes oskavad teha endale kaunist meiki, kuid professionaal oskab teid vaadata teistsuguse pilguga. Lisan mõned pildid enne ja pärast meiki ja soengut. Viimase lihvi muidugi andis ka fototöötlus, mida ei tohiks samuti ära unustada. Kuid mida perfektsem meik seda vähem tuleb fotograafil pilte töödelda.
Kui inimene tuleb minu juurde meiki, siis esimese asjana selgitan ma välja, kas pildistamisel on teema (nt perega, koeraga, pinup, aktipildistamine vms) ja missugused riided selga tulevad. Samuti, kas inimesel on oma soove, eelistusi või asju, mida ta kindlasti ei taha meigis. Koos leiame parima lahenduse.
Oluline on teada, et fotomeik peab olema kindlasti tumedam tavameigist, sest foto "sööb" pool meigist ära :) Samuti see, et mõned toonid muutuvad fotol, eriti põhja omad. Näiteks kollane alatoon võib fotol veel kollasemaks muutuda jne.
Tulles põhja juurde, siis tuleb kindlasti valida õiget tooni jumestuskreem või mineraalpuuder. Soovitavalt võiks fotol kasutada roosakama alatooniga põhja, sest see ei muuda tooni. Üks kõige olulisemaid asju fotomeigis on näo modelleerimine. Kuna fotol jäävad asjad nö lamedamad, siis modelleerimisega saame näole anda ruumilisuse ja 3D efekti. Modelleerimise aluseks on ka näokuju ja proportsioonid, ideaalne näokuju on ovaal ja kolm näo osa (lauba-, nina- ja lõuapiirkond) ühepikkused. Modelleerimiseks kasutatakse oma nahatoonist heledamaid ja tumedamaid toone. Hele toob esile ja tume loob varju. Vastavalt näokujule saame tuua esile vajalikke kohti ja varjata liiga esiletungivaid. Näiteks saab tumeda varjuga teha väiksemaks lõuga või laupa, kandilise näokuju ovaalsemaks jne. Järgmiseks põsepuna - samuti oluline fotol. Põsepuna kipub üsna kergesti maha kuluma ja märkamatuks jääma seega soovitan fotol mitte koonerdada põsepunaga. Samas tuleb ta panna täpselt õigesse kohta, et mitte näokuju muuta. Mustvalge pildi tegemiseks pole põsepuna vaja, piisab modelleeringust.
Silmadest.... Üks oluline asi on see, et vältida pärlmutrit, sest fotol läigib see vastu. Samas silma sisenurka võib seda natuke panna - silmad lähevad särama. Soovitan vältida ka päris musta tooni, olgu siis tumehall või tumepruun, sest kui photoshopiga natuke tumedust peale tõmmata võib sellesse kohta tekkida nö auk. Aga jällegi tuleb mängu foto otstarve ja nägemus. Silm peaks olema kindlasti tumedam, kui tavameigis. Värvide kasutamine on lubatud :) Selleks, et värv jääks tumedam ja erksam tuleks alla panna lauvärvi aluskreemi või pliiatsit. Minul on spetsiaalsed värvilised vahakreemid selleks. Silmade juures on kõige olulisem õige hajutus. Hajutamata jooned tulevad veel enam välja ja tunduvad teravamad. Silmameigi tegemisel tuleks valida 3-5 tooni, mis oleksid üksteisele lähedased.Tuleb hakata peale kandma tumeduse järjekorras, hele liikuvale laule ning sellest järgmine suures ulatuses ülespoole hajutuseks. Selle sisse natuke väiksemas ulatuses tumedamat tooni, siis veel vähem veel tumedamat ja viimaks hästi väiksel määral kõige tumedam. Selline hajutustehnika annab silmameigile samuti 3D efekti. Päris keeruline? Nõuab vilunud kätte ja palju harjutamist, kuid tulemus jääb super!
Kindlasti ei tohiks unustada huuli, foto jaoks saab neid pliiatsiga natuke suurendada või hoopis vähendada. Ka saab anda kuju ja heleda-tumedaga mängides lopsakuse.
Loodan, et kõige selle jutu peale tekkis teil arvamus, et parem on fotomeigis professionaali abi kasutada :) Muidugi võib teha ka ise, lihtsalt meigikunstnikul on enamasti laiem toodete ja toonide valik ja suurem kogemustepagas.
Olulisemad märksõnad: modelleerimine, hajutus, õiged vormid ja palju fantaasiat;)
Lisan lõppu veel mõned pildid, kus inimene soovis ka enne ja pärast piltide võrdlust, fotograaf Kairi Naha.
Ja veel üks pilt Pildipesa fotosessioonilt kampaania võitjaga :) Autor: Pildipesa
Uute postitusteni :)
No comments:
Post a Comment